Stary Kisielin, dnia 2024-02-11

VI Niedziela zwykła

1. Msze św. w tym tygodniu:
STARY KISIELIN: poniedziałek o godz. 7.00
wtorek o godz. 18.00
ŚRODA POPIELCOWA o godz. 7.00; 18.00
czwartek, piątek o godz. 18.00
NOWY KISIELIN: ŚRODA POPIELCOWA o godz. 17.00
piątek o godz. 17.00
sobota o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę, 11. lutego br., przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Msze św. podczas, których zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

4. We wtorek kończymy okres karnawału, natomiast 14. lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
a/ Msze św. w Środę Popielcową:
w Starym Kisielinie o godz. 7.00 i 18.00
w Nowym Kisielinie o godz. 17.00
b/ w czasie Mszy św. posypanie głów popiołem – znak rozpoczęcia pokuty.

5. Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przygotowując się do Niedzieli Zmartwychwstania szczególnie pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, dlatego w Środę Popielcową odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy, środki ze zbiórki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji

6. W piątek zapraszam na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godz. 15.00 do kościoła w Starym Kisielinie.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
w Nowym Kisielinie po Mszy św. o godz. 17.00
w Starym Kisielinie po Mszy św. o godz. 18.00.
W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego, zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie pół godziny przed Mszą św..

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę w kościele w Starym Kisielinie o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Natomiast w Nowym Kisielinie w niedzielę o godz. 9.35. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dzieci w tym roku będą w V Niedzielę Wielkiego Postu, od 17. marca do 19. marca.

10. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na hospicja w Zielonej Górze i w Gorzowie.

11. Za złożone ofiary na cele kościelne składam serdeczne Bóg zapałać. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię modlitewnie i materialnie - ofiarami wpłacanymi na konto Parafii z tytułu DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO, która podlega odliczeniu w kwocie dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż w wysokości stanowiącej 6% dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym (podstawa prawna art. 26 ust. 1 pkt 9 lit.b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Numer konta parafialnego:
I Oddział PKO Zielona Góra
nr 75 1020 5402 0000 0002 0129 8025